OYUNLAR (113)

Oyunları altı kategoriye ayırdık. İlgili linki takip ederek o kategoride yer alan oyunlara ulaşabilirsiniz. Parantez içindeki sayılar mı? O kategorideki toplam oyun sayısı. Rastgele!


Sözlü Oyunlar (36)

Birkaç kişi bir araya geldiğinde, ekstra bir malzeme gerektirmeksizin konuşa gülüşe oynanabilecek oyunlardır. Çoğu zaman mekandan da bağımsız olmaları nedeniyle her an her yerde oynanabilirler. En sevdiğimiz!


Yaz-Çiz Oyunları (23)

İsmiyle müsemma bu oyunlar, bir miktar kağıt ile kalem gerektiren ve ilgili kurallar dahilinde yazma, çizme, işaretlemelerin yapılması ile oynanan oyunlardır. Söz uçar yazı kalır, oyun biter ne kalır?

 


Düzüstü Oyunlar (13)

Daha doğru ama bir o kadar da uydurma bir ifadeyle oyûne-i satıh olarak da adlandırılabilir bu oyunlar. Masada, yerde veya benzeri bir zemin üzerinde oynamak icap eder.

 


Fiziksel Oyunlar (11)

Bedenen daha fazla hareket veya dayanıklılık gerektiren, hatta kimi zaman hafif acılı olabilecek oyunlardır. Oturmaktan sıkılanlara, aktif olmayı sevenlere; oyun eylem gerektirir diyenlere...

 


Sokak Oyunları (13)

Çoğu yine bedensel olarak aktif olmayı gerektiren, fakat bir önceki kategoriden farklı olarak parkta, bahçede ya da daracık sokaklarda ama illa ki dışarda oynanası oyunlardır. 


Durumcu Oyunlar (17)

Dünyaca maruf Situationist International hareketine referansla devşirilmiş bu kategori, gündelik hayatı sorgulatan, özel durumlar gerektiren yahut kendine has durumlar yaratan oyunları içerir.